PrintWorks Половина Лист Перфорирана Хартија, 8.5 x 11, 20 lb, 2500 Листови, Бели (04116C)
Свеж

PrintWorks Половина Лист Перфорирана Хартија, 8.5 x 11, 20 lb, 2500 Листови, Бели (04116C)

DEN 1079.76

Во продавницата

Print Works Професионален високо-квалитетни preperforated хартија е економично решение за било која канцеларија или организацијата која сака да се печати професионални извештаи, даночни форми, документи за испорака, билтени, излет страници и повеќе.Print Works 04116 перфорации хартија е чиста, хоризонтална microperf 5 1/2" (5.5") од долниот раб на листот што ќе ви овозможи да се свитка или лесно да се солза.Перфорирана хартија прави обработка на вашата документација едноставен и лесен - тоа е компатибилен со повеќето бизнис, сметководство и превозот софтвер кој поддржува шаблони.Премиум квалитет на Print Works од 1964 година. Направен е во САД од земјата извори, еколошки хартија. 2500 листови по картон, 8.5 x 11, бела, 20 lb., спакуван во еден лесен-отворете поли заврши.Големина : 2500 Листови | Стил : 2 Дел Перфорации Со својот сестран дизајн, нашиот Print Works Професионални перфорирана хартија е корисно во различни бизнис апликации.На пример, ние сме сите го видел ова "само солза заедно точки линија." Изгледа познато, нели?Тоа е перфорирана хартија!Понекогаш постои линија, или неколку линии, направени од микроскопски дупки што го прави многу лесно да се солза дел од листот далеку.Се размислува за нови сметка, на W-2 образец или потпис страница за да се вратите во mail— овие се само неколку примери за форми кои имаат перфорирани линии.Ако сте во потрага за еден, повеќе или комбинација на хоризонтална и вертикална перфорации, Print Works Професионални има акции на производи за кои може да заштедите време и пари.Достапни во 8.5" x 11", 8.5" x 14", и 20/24#.За да се види сите на нашите Перфорирани Трудови, посетете ја нашата продавница at.com/printworksprofessional.

Карактеристики на производот

Поврзани производи