Hanji Печатач, Хартија А4, Корејски Традиционалните Mulberry Копија На Хартија, 100 Листови, Премиум Квалитет Копија Печатач, Хартија, 8.3x11.7 Инчи (Бела)
Свеж

Hanji Печатач, Хартија А4, Корејски Традиционалните Mulberry Копија На Хартија, 100 Листови, Премиум Квалитет

DEN 450.96

Во продавницата

Направен во Република Кореја - за Печатење Hanji хартија произведена со професионални техники на Hanji производителот Gogam Hanji & Хартија. 100 обоени обични листови хартија, 12 боја, 8.3x11.7 инчи, 80gsm(грама по Квадратен метар).Единствен природен mulberry Влакна(Unyong), Киселина-слободни и PH Неутрален.Може да се користи во различни дизајни поради исклучителни printability.За висок квалитет на печатење, Бизнис писмо, Карти, Подарок заврши.

Карактеристики на производот

Поврзани производи