Chameleon Органски Вкус на Земјата Кафе, Churro, Арабика, Зрела Цреша и Млечно Чоколадо, 9 Оз, Пакет на 6
Свеж

Chameleon Органски Вкус на Земјата Кафе, Churro, Арабика, Зрела Цреша и Млечно Чоколадо, 9 Оз, Пакет на

DEN 1072.80

Во продавницата

ЗЕМЈАТА КАФЕ—Ова 6-пакет на Камелеон Органски Churro Кафе е природно вкус на органски земјата кафе.ПОДОБАР ВКУС—Камелеон Органски Churro Кафе е зачинет земјата кафе дека е вкус fiesta со ноти на цимет и ванила инспириран од вашиот омилен длабоко пржени doughy лекување.СЕРТИФИЦИРАНИ ОРГАНСКИ—Камелеон користи заверена USDA органски 100% арабика грав да занает подобро пијалак за вас.ОДРЖЛИВО ИЗВОРИ—Нашите кафето е етнички и одржливо извори, не само затоа што ние веруваме дека тоа ќе има подобар вкус, но бидејќи ние веруваме во сочувство за кафе земјоделците и за планетата.ПИЈАЛАК на ВАШИОТ СОПСТВЕН—Камелеон Органско Кафе нуди нашата посебна квалитет разлика во широк тип на сорти, како органска целина, грав и земјата кафе.Посветен на изработката еден ред кафе, Камелеон Органско Кафе стои зад секој грав, шише и пијалак ние совршен.И бидејќи кафе грав се разноврсни, како на луѓе кои уживаат во нив, ние ги користиме за тоа му треба одговорен однос и одржливо извори органски грав од најплодните кафе фарми ширум светот.Земете Камелеон Churro Вкус на Земјата Органско Кафе на пример.Ова природно вкус на печено и земјата кафе е направен од одржливо извори арабика грав и прецизно направена од страна Камелеон кафе експерти.Овој вкус fiesta карактеристики белешки на цимет и ванила инспириран од вашиот омилен длабоко пржени doughy лекување.Кога тоа се сведува на тоа, ние сме решени да произведе најдобар вкус на кафе на располагање.Значи, ние сме прилично сигурни дека без разлика како ќе се земе вашето кафе, ќе откриете подобро дегустација пијалак со Камелеон.

Карактеристики на производот

Поврзани производи