BBK 17090 85mm Гас Тело - Висок Проток на Енергија Плус Серија за ГМ LS1 Camaro, Firebird, GTO ГМ Полна Големина 4.8 L,5.3 L, L 6.0
Свеж

BBK 17090 85mm Гас Тело - Висок Проток на Енергија Плус Серија за ГМ LS1 Camaro, Firebird, GTO ГМ Полна Големина

DEN 9340.08

Во продавницата

BBK е вашиот Број Еден Резервни Перформанси Бренд во САД - Американски Дизајниран и Изграден.Висок Проток на Енергија Плус Серија 85mm Гас Тело се Зголемува Струење да се Подобри коњски сили и Гас Одговор Преку Акции.Се препорачува За Повеќе Модифицирани Возила Каде Модификации Се Направени Особено на Ладен Воздух Дози и Издувни гасови.Сите Нови ЦПУ Машински Кастинг Собрани со Компоненти што Надминува ОЕМ Стандарди, Тие Ќе им Понуди Години на Проблеми со Слободен Перформанси.Едноставен, Директен Гром во Замена за Фабрика Единица, Комплет Вклучува Висок Проток адаптер Плоча се Вклопува Camaro, Firbird, 04 Gto и 99-02 ГМ Камиони 4.8,5.3,6.0 Л. BBK Моќ Плус 85 millimeter Гас Тело за ГМ LS-1 Camaro/Firebird/GTO ГМ Полна Големина 4.8/5.3/6.0 L за сите BBK 1998-2003 LS1 и LS6 Camaro, Firebird гас тела се дизајнирани за да се зголеми струење и да се подобри коњски сили од меѓу 7-12 HP во зависност од возилото и примена.Сите BBK перформанси моќ плус серија гас тела се CNC изработени од високо квалитетни 356 алуминиум одлеаноци наменети за да се обезбеди совршена ОЕМ квалитет и се вклопуваат во секое време.Карактеристики како ОЕМ умираат печат гас врски, двојно запечатени лежишта, o ringed гас шахти, направи BBK гас тела број еден во изведба и квалитет.

Карактеристики на производот

Поврзани производи