F32T8/SPP65/ЕКО - 32W T8 Светилки 6500K 800 Серија - GE 66351
Свеж

F32T8/SPP65/ЕКО - 32W T8 Светилки 6500K 800 Серија - GE 66351

DEN 546.48

Во продавницата

Боја/Крај : Бел Ден.Температура на бојата : 6,500 К Просечно Траење : 30000 часа.Lumens (светлина излез) : 2725. CRI : 80. МОБ Осветлување Ecolux® 32-Вати T8 2-Pin G13 медиум plug-in база линеарна флуоресцентна ламба нуди 2900 почетна Lumens и 2725 значи Lumens за светла и нова светлина излез.Тоа е ефикасноста на 91 LPW.Тоа е боја рендерирање индекс на 80 и боја температура оценка на 6500 K да се обезбеди оптимална светлина ниво во околината.Оваа светилка карактеристики sodalime стакло сијалица изградба.Тоа мерки 48 Инчи x 1 Инчен Кол.Светилка доаѓа со просечен живот од 30000 часа.Тоа е идеален за целосна wattage апликации.

Карактеристики на производот

Поврзани производи