Работа Ракавици за Жените-KAYGO KGE19L Еко Пријателски Ракавици со Дише Гума Обложени, 3 Пара
Свеж

Работа Ракавици за Жените-KAYGO KGE19L Еко Пријателски Ракавици со Дише Гума Обложени, 3 Пара

DEN 251.52

Во продавницата

♻️ЕКО-Пријателски : KAYGO KGE19 L полиестер поврзана направени од 25% рециклиран пост потрошувачите ПЕТ шишиња.Намалување на 12g CO2 по пар. ♻️Супериорен Зафат и Висок Breathability : 15 Gauge Полиестер/RPET ПРЕДИВО дава Гол Рака Чувствителност и Голема Breathability!Мала Тежина со Добра Потпора!Тенка е доволно за да се чувствуваат сè!. ♻️Латекс Сенди Слој : Латекс нуди добра сува и влажна зафат перформанси.Премиум Сенди завршува подобрување на триење, обезбедувајќи одлична заштита во влажна и солиден апликации. ♻️Сит-монтирање : Продолжен сит-фитинг лесна поврзана зглоб чува од нечистотија и остатоци.Ергономски формирана со цел да помогне да се намали рака замор. ♻️Препорачуваме перење ракавици во калено вода не надминува 104℉или 40℃.Блага не-ionic перење сапун или детергент треба да се користи.Се мијат во 5-10 минути циклус време.Исплакнете ја со ладна вода.Собори суво на температура не надминува 140℉или 60℃.Боја : Виолетова | Големина : Големи Промоции може да се разликуваат во зависност од бојата/големина.KAYGO KGE19 L Ракавици со Дише Гума Обложена.

Карактеристики на производот

Поврзани производи