Covercraft SSC3305CABN Carhartt SeatSaver Предниот Ред Обичај се Вклопуваат Седиште Покритие за Изберете Ford F-250 Супер Должност/F-350 Супер Должност Модели - Патка Ткаат (Brown)
Свеж

Covercraft SSC3305CABN Carhartt SeatSaver Предниот Ред Обичај се Вклопуваат Седиште Покритие за Изберете Ford

DEN 1442.40

Во продавницата

Класичен Патка-Ткаат Carhartt ткаенина за издржливост.Нарачана за вашите специфични година, марка и модел места.Потпирачи за глава и потпирач опфаќа се исто така вклучени (ако опремени).Лесен за инсталација и отстранување.Машина перат.Carhartt Seat Saver седиште покрива од Covercraft се решение за проблемот за одржување на седишта во вашиот камион или SUV чиста и заштитена од секојдневна употреба и за викенд авантури.Направени од издржлив, патка-ткаат ткаенина, овие обичај се вклопуваат седиште опфаќа заштита на вашиот места од нечистотија, кал, валкано, spills и повеќе.Кој Дожд Defender технологија, трајни вода repellency заврши е додадена на ткаенина да се направи тоа многу отпорни на вода.Комбинираат овие карактеристики со сопствени fitment и класичната Carhartt стил, ќе добиете седиште опфаќа кои изгледаат одлично и заштита на вашиот места од она што го фрли во нив.Carhartt Seat Saver Обичај Седиште Опфаќа се верува, трајни, и сигурен дизајн знаете и љубов од Carhartt.Секое седиште покрие вклучува перница јазичето за да се обезбеди покривање.Не се лизгаат, лизгање или refitting ова седиште се покријат благодарение на обезбедување на перница.Carhartt Традиционално се Вклопуваат Seat Savers се идеална седиште покрие кога вашиот примарен фокус е на одлично се вклопуваат и се чувствувате заштита на спарени со класичен поздрав до Carhartt облека мора да дојде до љубов.Овие седиште опфаќа се тешки, како ноктите со тешки-должност, цврста рака Carhartt Патка Ткаат ткаенина и тројно stitched главниот шевовите.Обичај ткаеше за совршено се вклопуваат.

Карактеристики на производот

Поврзани производи