3/4 Должина на Лак за Поддршка Табани за Мажите и Жените, Средни Колонист Fasciitis Висок Лак Поддршка за Работа Чизми, ЕВА Orthotic Чевли Инсерти за Рамни Стапала, Над-Pronation, О
Свеж

3/4 Должина на Лак за Поддршка Табани за Мажите и Жените, Средни Колонист Fasciitis Висок Лак Поддршка за Работа

DEN 1840.80

Во продавницата

Plantar fasciitis поддршка Исправена положба на телото Подолги прошетки, трчање и вежбање Мускулите од замор олеснување Зглобовите релаксација ' Рбетниот стрес олеснување.Три точка сила поддршка, растера сила на единствена на ногата.Ергономски Дизајн - Дизајнирани според обликот на човечки нога, тоа обезбедува 1.Кога е вметната во вашиот чевли, тоа им помага со plantar fasciitis, рамни стапала, overpronation, ги ублажува нога, лак, и пета болка, носи утеха на вашите нозе.Длабоко пета првенство, држете го вашиот потпетици и да се заштити вашите зглобови.Не се лизга текстура на единствениот ви овозможува да оди и да работи без да се грижиш за чевли вметнете лизгање во чевелот.Она Што Ќе Добиете.Вие само треба да изберете соодветна insole големина според големината на табелата и вашите патики големина.Високо еластична шок апсорбер е додадена на пета дното ефикасно да се амортизира шок и намалување на пета притисок.38 во ефективни лак поддршка и го намалува plantar fascia overstretching.Широко се Применуваат - Тоа е 3/4 должина insole кој ќе одговара на вашите чевли повеќе лесно.Здрав Лак Поддршка - Задебелена, тешко и висока густина ЕВА лак поддршка, која лифтови на вашиот паднатите лак, или да одговара на вашите висок лак.Долги периоди стои Силна и стабилна лак поддршка Добро-фиксна пета Екстра амортизирање во metatarsal и пета регионот.

Карактеристики на производот

Поврзани производи