Vbestlife Магла Создателот, Интегрирано Коло Возачот, со Времето се Префрлат, Керамички Овлажнител Додаток
Свеж

Vbestlife Магла Создателот, Интегрирано Коло Возачот, со Времето се Префрлат, Керамички Овлажнител Додаток

DEN 160.56

Во продавницата

Усвојува високо квалитетна ABS + силикони+ керамички материјал, заштита на животната средина.Спреј во средината на atomization парче, 5µm ултра‑фини спреј бленда, 740 ултра‑густа спреј дупка број.Ултра‑фини спреј честички, голема количина на atomization, не влажни десктоп.Ниска возење напон, нисконапонски, ниска отпорност, стабилна бранови, висока реализација ефикасност.Анти‑оксидација сребро слој заштита слој процес на површината на atomized лист има долг живот.Функција : 1. Ултра‑фини спреј честички, голема количина на atomization, не влажни десктоп.2. Ниска возење напон, нисконапонски, ниска отпорност, стабилна бранови, висока реализација ефикасност.3. Спреј во средината на atomization парче, 5µm ултра‑фини спреј бленда, 740 ултра‑густа спреј дупка број.4. Анти‑оксидација сребро слој заштита слој процес на површината на atomized лист има долг живот.5. Усвојува високо квалитетна ABS + силикони+ керамички материјал, заштита на животната средина.Спецификација : Предмет Тип : Овлажнител Parts Material : ABS + Силикони+ Ceramic Color : Како што е прикажано во picture Weight : Прибл.8g/0.3 oz Voltage : 5 VCurrent : 300m APower : 2 WAperture : 5µm Number на Дупки : 740 Punching Област : Φ3mm/0.12 in Steel Лист Дијаметар : 16mm / 0.63 in Outer Дијаметар на Силиконски Прстен : 20mm / 0.79 in Resonance Фреквенција : 108 KHz (Фиксна Фреквенција) Atomization Износ : ≥50мл/h Switch Контрола : Yes Timing : 4 часа исклучување Пакет Листа : 1 x Atomization Plate1 x Коло Board1 x Памук Swab Note : 1. Ве молиме овозможи 1‑2mm грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Карактеристики на производот

Item Type:
Humidifier Parts
Material:
ABS + Silicone+ Ceramic
Color:
As shown in the picture
Weight:
Approx.8g/0.3oz
Voltage:
5V
Current:
300mA
Power:
2W
Aperture:
5μm
Number of Holes:
740
Punching Area:
Φ3mm/0.12in
Steel Sheet Diameter:
16mm / 0.63in
Outer Diameter of Silicone Ring:
20mm / 0.79in
Resonance Frequency:
108KHz (Fixed Frequency)
Atomization Amount:
≥50ml/h
Switch Control:
Yes
Timing:
4 hours shutdown
Package List:
1 x Atomization Plate :
1 x Circuit Board :
1 x Cotton Swab :
1. Please allow 1‑2mm error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :

Поврзани производи