Aexit Црвено Полиолефин Цевка Фитинзи 20mm Кол Топлина се Смалуваат Shrinkable Цевка Microbore Цевки Конектори 4M 125C
Свеж

Aexit Црвено Полиолефин Цевка Фитинзи 20mm Кол Топлина се Смалуваат Shrinkable Цевка Microbore Цевки Конектори

DEN 270.72

Во продавницата

Име на производ : Топлина Shrinkable Цевка;Материјал : Полиолефин;Температура на Ниво : 125 C.Запаливост : V-W-1;Дијаметар : 20mm/0.8" (Пред Намалување на). 10мм/0.4" (По Стеснувањето) : 10мм/0.4" (По Стеснувањето);се Смалуваат Сооднос : 2 : 1. Должина (Прибл.) : 4m/13.1 Ft;Боја : Црвена.Тежина : 140g;Пакет Содржина : 1 x Топлина Shrinkable Цевка.Многу тенок ѕид цевки добра заштита за температура чувствителни компоненти.Ниска се намали temp ја подобрува ефикасноста на производството.Погоден за разни електрична изолација и поврзувачи на кабли и конектори и широко се применува за поврзување или на крајот-ракување, електрична жица, изолација и искористување на електрична жица, корозија-доказ за метални прачки или цевки, и антена заштита.

Карактеристики на производот

Поврзани производи