Swingyde Голф Замав Обука Помош
Свеж

Swingyde Голф Замав Обука Помош

DEN 838.80

Во продавницата

Голф замав помош за подобрување на далечина и точност.Придава лесно и безбедно да се вратило на вашиот клуб.Вграден-во остатокот го поттикнува вашиот зглоб за да петел правилно.Го подобрува вашиот замав авион, clubface усогласување, и се следат преку.Се работи за двете десната и левата рака голфери.Опис на производот Ова е ВИСТИНСКИ МОДЕЛ, доаѓа во црна боја кутија, одговара на десно или лево раце голфери содржи "Swingyde" алатка, со нашето име logoed на алатката, Џим Потчукнете DVD, упатство листови, гумени бендот, и врвка за околу бенд за обука вежби.Направено во Австралија.Уморни од практикување на вашиот замав за неколку недели на крај и со ништо да покажете за сето тоа?Се сврти кон Swingyde голф обука помош, што помага да се постигне поголема далечина и точноста секој пат кога ќе тргнат на курсот.На Swingyde работи интуитивно, со клип кој придава на вратило на вашиот клуб, од една страна, и вграден во остатокот што допира левата надлактицата на други.Остатокот го поттикнува вашиот зглоб за да петел правилно за време на замав, помага да се подобри вашиот замав авион, замав темпо, clubface усогласување, влијание позиција, и се следат преку.Сега можете да знаете што тоа се чувствува како да се лулаат како про.На Swingyde е лесен и лесно да се прикачи, и работи за двете десната и левата рака голфери.

Карактеристики на производот

Поврзани производи