Adpartner Силикони Капаци Сет од 5, Отпорни на Топлина Микробранова Опфаќа Обновливи Силикони Готвење Капаци Храна Вшмукување Печат Покритие за Садови Тави Чаши Skillets, BP
Свеж

Adpartner Силикони Капаци Сет од 5, Отпорни на Топлина Микробранова Опфаќа Обновливи Силикони Готвење Капаци

DEN 407.76

Во продавницата

Голема воздух-тесни запечатување, совршен за да се shield храна од прашина, инсекти и нечистотија за да се задржи свежината.8 инчи, и 11.Односно погодна за садови кои дијаметар е еднаква или помала од 3,7 инчи, 5.Голема воздух-тесни запечатување, совршен за да се shield храна од прашина, инсекти и нечистотија за да се задржи свежината.За разлика од пластични заврши или алуминиумска фолија, овие силиконски сад опфаќа може да се избриша чисти лесно со нежни садови почиста и висат за воздух-сува брзо.Погоден за да се користи како дневен садови маска или како масло ломотене капак.На силиконски материјал е флексибилен и има одлична отпорност на топлина, може да издржи екстремни температури кои се движат од -104℉ да 464℉ (-76℃ до 240℃).Погоден за да се користи како дневен садови маска или како масло ломотене капак.Направени на премија за храна одделение силиконски, која е иста како и на babys pacifier;100% се Бесплатно на BPA, ПВЦ, Олово, Латекс, и Phthalates.Нема повеќе потреба за еднократна употреба пластични заврши!.Лесен за употреба, само ставете го садот и притиснете надолу се малку на центар, направено!Забелешка : ве Молиме запомнете да ПРИТИСНЕТЕ на врвот по капакот на садот, ова може да се притисне на вишок на воздух во внатрешноста да се постигне запечатување ефект.

Карактеристики на производот

Поврзани производи