Gildan Мажите DryBlend Долг Ракав, Т-Маица, Стил G8400, 2-Пакет
Свеж

Gildan Мажите DryBlend Долг Ракав, Т-Маица, Стил G8400, 2-Пакет

DEN 263.76

Во продавницата

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 50% Памук, 50% Полиестер.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.Веќе падна рамо, straighter armhole, и пошироко, пократки ракави.Престој-кул ткаенина која фитили далеку седиште.Вратот лента зајакнува т-маица во областа што треба најмногу.Не извртени страна шевовите по миење.Ракави со spandex за зголемена водат и обновување.Ако мода и комфорот е она што го бараат, ќе го најдете во Gildan Dry Blend Возрасни Долг Ракав Т-Маица.Од салата да дворот, со посебен влага wicking својства, овој класичен одговара 5.5 оз.по sq.yd 50% памук / 50% полиестер помеша preshrunk џерси поврзана ви држи сув без да се жртвува стил.Со rib ракави и лесна двојно-игла 7/8" јака, својата изградена минатата мијат по миење.Gildan е еден од најголемите светски вертикално интегрирани производители на облека и чорапи.Gildan користи памук расте во САД, што претставува најдобра комбинација на квалитет и вредност за Gildan памук и памучни помеша производи.Од 2009 година, Gildan има со гордост се покажува на памук САД марка, лиценциран од памук советот на меѓународно, на потрошувачот производ, пакување и испорака на материјали.Gildan животната средина програма постигнува две основни цели : намалување на нашето влијание врз животната средина и зачувување на природните Ресурси кои се користат во нашите процесот на производство.На сите оперативни нивоа, Gildan е свесен за фактот дека ние функционираме како дел од една поголема единица : на средината во која живееме и работиме.

Карактеристики на производот

Поврзани производи