Преносни Инфраред Вена Гледачот, Вена Пронаоѓач Локатор, Вена Осветлување Васкуларни Детектор, Вена Светлина Проекција за Визуелизација IV и Veinpuncture
Свеж

Преносни Инфраред Вена Гледачот, Вена Пронаоѓач Локатор, Вена Осветлување Васкуларни Детектор, Вена Светлина

DEN 215.76

Во продавницата

Издржливи : со вградената Батерија; Безбедно : во Близина на infared светлина, уредот е неинвазивна електронски визуелни помагала уред дизајниран да создавајќи слика на површни , subcutaneous васкуларни структури на површината на кожата.Различни режими : Основниот модел, Зелено светло модел, Педијатрија големина, Фотографии на кожата со користење на DLP проектор.Ова го прави venipuncture лесно, дури и за пациенти со многу тешко вена услови.Покрај прикажувањето на вени пред земање на крв, овој мобилен инфраред вена пронаоѓач е исто така погоден за оценување subcutaneous крварење, varicosities и пајакот вени.Големината на проекција поле може да се намали кога прикажување на вени на бебиња и деца.Со неговите компактни димензии, мала тежина и батерија li-ion батерија, оваа вена пронаоѓач е лесно да транспорт и идеален за употреба на мобилен, на пример, во болници или во текот на куќата на повици.Табела Стојат & тркала база се изборни.

Карактеристики на производот

Поврзани производи