Кралската Worcester c1887 figural Compote - Реставрирани Сад
Свеж

Кралската Worcester c1887 figural Compote - Реставрирани Сад

DEN 15444.00

Во продавницата

Врати кошница или сад.Датум буква Y за 1887 година. Исклучително modelled фигура. 8.5 инчи во висина.Прекрасен антички Кралската Worcester figural compote во форма на момчето да носи кошница на својот грб.Ве молиме имајте во предвид дека кошница е во голема мера врати со професионална екс Кралската Doulton модел создателот и уметник.На моделирање на фигурата е со највисок квалитет што може да се види во детали слики. 8.5 инчи во висина.

Карактеристики на производот

Поврзани производи