Falksalt Гастрономски Морска Сол Снегулки Мостра 3 Пакет Подарок Сет (Пушеле, Природни, & Диви Печурки Морска Сол)
Свеж

Falksalt Гастрономски Морска Сол Снегулки Мостра 3 Пакет Подарок Сет (Пушеле, Природни, & Диви Печурки Морска

DEN 234.48

Во продавницата

Премиум Морска Сол Снегулки : Вистинска морска сол снегулки од чистото водите на Средоземното Море во близина на брегот на Кипар.Нашата пирамида шушка сол има сува, крцкава текстура со светлина, чист и чист вкус кој сигурно ќе го зголеми вашиот следен јадење.Посветени на Квалитет : Нашата убава сол снегулки имаат над 80 минерали, Кошер уверение, и има најголем индустриски стандард за квалитет контроли.ТОА НЕ МОРА : Хемикалии Штетни адитиви во храната, Алергени, Јод.Традиција : Од 1830 Година, Falksalt е користење на истите традиционални занаетчиски методи за да се донесат најдобри сол може да се добијат.Нашиот господар сол одлуки се многу искусни во индустријата, што резултира со супериорен квалитет и вкус.Разноврсна : 3 вкусови, Природни, Чад & Дивиот Лук.Одлично за месо, риба, десерти, зеленчук, и повеќе. 100% ПАРИ ГАРАНЦИЈА за враќање - Falksalt се сигурни дека ќе бидете задоволни со квалитетот на нашите производи и да застане зад секоја поединечна ставка.Ако не сте задоволни со купувањето го вратите производот за целосна наплата.

Карактеристики на производот

Поврзани производи