Редмонд Вистински Сол - Античка Парична Казна Морска Сол, Нерафинирано Минерална Сол, 26 Унца Торбичка (4 Парчиња)
Свеж

Редмонд Вистински Сол - Античка Парична Казна Морска Сол, Нерафинирано Минерална Сол, 26 Унца Торбичка (4 Парчиња)

DEN 239.76

Во продавницата

Тоа е суптилно сладок, никогаш не горчлив морска сол што го прави секој залак вкусни.Удобен рефил пошта и shakers, совршен за храна за складирање и одлични за патување.И, бидејќи тоа е минирани во САД, тоа доаѓа до вас со помалку храна милји од било Хималаите, Селтик, Тибетската, Малезија, француски, Хавајски, Ирски, и Морски Море Соли, сите по цена која ќе го задржи Вистински Сол на вашата маса за секој оброк.Вистински Сол од Редмонд е нерафинирано античките сол со целосна дополнување на добра за вас трага минерали.Природна морска сол, само начинот на кој природата го направиле тоа, со ништо да се додаде и ништо не се отстранети.МИНИРАНИ ВО САД – Минирани во Јута од 1958 година од древна дно заштитени од модерната загадување.Неговата суптилна солена сладост прави сè, од пуканки да зачин трие најдобрите некогаш сте имале.Кога ќе ги посипете Вистински Сол на вашите омилени јадења, ќе биде воодушевен од начинот на кој тоа ги подобрува нивните вкусови без непријатни залак на конвенционалните сол.Ќе ви се љубовта на Вистински Сол неверојатен вкус, и можете да се чувствуваат добро знаејќи вашето семејство е добивање на најдоброто што природата може да го понуди, заврши со витални електролити и минерали.Разликата ќе ви amaze!.Вистински Сол е само розова морска сол минирани во Америка и е од 1958 година.Вашето пребарување за природна морска сол завршува тука.За разлика од други морски соли, Вистински Сол никогаш не е термичка обработка, никогаш не се одземени на нејзините природни компоненти, и не содржи никакви адитиви.ЗДРАВ – се Препорачува од страна на лекарите!Антички морска сол се препорачува од страна на лекарите и здравствените работници за својата уникатна комбинација на трага минерали.

Карактеристики на производот

Поврзани производи