Haploon Возрасни & Младите Голманот Голман Ракавици Професионални Голман Ракавици,фудбал Фудбал Обука Голман Сигурно Ракавици со Прст Заштитник-Носат Tote Вклучени
Свеж

Haploon Возрасни & Младите Голманот Голман Ракавици Професионални Голман Ракавици,фудбал Фудбал Обука Голман

DEN 489.36

Во продавницата

Високо Квалитетен Материјал : Направен од Висок Квалитет на латекс, тоа може да го подобри триење и отпор на голман ракавици, направи да се фати топката повеќе цврсто и мирно.Издржливи Младински Голман Ракавици : Висок квалитет на композитни материјали на ЕВА и латекс, овие ракавици се толку силни што тие се тешко да се splitted дали во жестока конкуренција или во рутински тренинг.Дланката и рачниот Зглоб Заштита:Висока relastic и Прилагодливи целосна латекс зглоб заврши со двоен врвката за заштита зголемува понудата се обезбеди заштита за да се намали sprained зглоб ризик.'Рбетот прст спаси(прст заштита)систем : Посебни прст заштитник дизајн,во секој прст дел постои висока густина пластични' Рбетот,оваа единствена ' рбетот само може да се наведнуваат нанапред, но не и назад.Тоа значи кога младиот Голман спаси топката,прст во Столб ќе високо suppot да прсти и во голема мера да се намали ризикот од прст повреди.Оваа ракавица е голема помош за младите и голманот begainer.Големината на табелата е многу важно : ве Молиме бидете сигурни дека ќе го прочитате и да се разбере големината на табелата пред да купите.

Карактеристики на производот

Поврзани производи