mDesign Мека Ткаенина Биро Фиока за Складирање Организаторот за Канцелариски Материјали, Highlighters, Пенкала, Notepads, Ножици, Лента - Сет од 6 во 2 Димензии - Крем/Еспресо Браун
Свеж

mDesign Мека Ткаенина Биро Фиока за Складирање Организаторот за Канцелариски Материјали, Highlighters, Пенкала,

DEN 237.60

Во продавницата

ИНСТАНТ ОРГАНИЗАЦИЈА : Користете кутии за singly или заедно за да се задржи предмети уредно организирани и разделени; ги Зачувувате и организирате притисни игли, paperclips, врзивно клипови, лепливи белешки, изтривалка, лепак стапови, гума бендови, stampers, молив sharpeners, washi лента, staples и други канцелариски материјали; Совршен во занает соби да се одржи scrapbooking, beading, уметност и изработката потрошен материјал; се Исчисти вашата кујна ѓубре фиока за лесно да се лоцира и поштенски марки, палец tacks, батерии и повеќе; Пакување од 6. СТИЛСКИ СКЛАДИРАЊЕ : Овие мека складирање организаторите се задржи биро фиока нередот под контрола со зачувување на сите ваши дневни essentials; Употреба множители заедно за да се создаде големи организациски поставено; се Меша и натпревар со другите m Design организаторите да се создаде координирани складирање низ вашиот дом или канцеларија; Овие чување на кутии пати стан, кога не е во употреба за лесен и компактен складирање.ФУНКЦИОНАЛНА Одлична за деца, tweens, тинејџери и возрасни лица; ги Користите овие каде што сакате да додадете малку стил на вашиот организациски потреби; Одлични за плакари, салон фиоки, лен плакари, менување на табели, салон блузи; Совршен за куќи, станови, апартмани, condos, колеџ dorm соби, campers, RVs и кабини.КВАЛИТЕТОТ на ИЗГРАДБА : Направен од дише не-плетени синтетички ткаенини; Засилен страни keep items безбедна и кантите го задржи својот облик; Лесно Care - ги чистат со влажна крпа и оставете да се исуши.СМИСЛЕНО ГОЛЕМИНА : Секој Квадратен Организатор Мерки : 5.75" x 5.75" x 4.25" висока; Правоаголна Организатор Мерки : 11.25" x 6" x 4.25" висока.Боја : Крем/Еспресо.

Карактеристики на производот

Поврзани производи