СФ Bay Кафе OneCUP DECAF Гастрономски Мешавина 80 Кт Природна Вода Обработени Темно Печено Compostable Кафе Парчиња, К Првенство Компатибилен вклучувајќи Keurig 2.0
Свеж

СФ Bay Кафе OneCUP DECAF Гастрономски Мешавина 80 Кт Природна Вода Обработени Темно Печено Compostable Кафе

DEN 1247.76

Во продавницата

DECAF ГАСТРОНОМСКИ се ВКЛОПУВААТ : Сега нов полесни печено, вода обработуваат без кофеин One CUP! 100% Арабика зрна кафе од Централна Америка испорачува белешки на тост бадем, чоколадо, & слатка мандарина за вкусна шолја со мазна завршница.KEURIG КОМПАТИБИЛЕН : Дизајнирани за употреба со К првенство стил еден служат brewers вклучувајќи Keurig 2.0. СФ Bay Кафе не е поврзано со Keurig Зелена Планина.ОДРЖЛИВО И ЕКО-ПРИЈАТЕЛСКИ FARMED КАФЕ : Ние нудиме широк избор на одржливо расте, извори, и пакувани кафе од целиот грав на земјата, со вкус на decaf, и многу повеќе.КВАЛИТЕТ на КАФЕ : Сан Франциско Заливот Кафе користи само 100% арабика кафе и заверена Кошер кафе грав.Ние сме толку сигурни ќе го сакам тоа, ние се врати со задоволство гаранција.СФ BAY КАФЕ е едно семејство во сопственост на Американски направени компанија со богата традиција.Нашата репутација ја рефлектира врз нас како семејство, па ако сте некогаш не се среќни со вашата нарачка, јавете ни се и ние ќе го направи тоа право.Дали сте во потрага за вкусни кафе на располагање во широк избор на голема вредност?Потоа SF Bay Кафето е за вас!Ние сме развиени линија на уникатен обичај мешавини, егзотични регионални coffees, и еден имот coffees достапни во еден служат парчиња, целиот грав, земјата и unroasted зелено кафе.Сите наши еколошки и општествено одговорни coffees се нудат во најдобра можна цена.Ние се залагаме за еко-пријателски, одржлив, директна трговија кафе на цените ќе ви се допаднат.Ние сакаме да кажеме нашите производи се зголемија за добро.

Карактеристики на производот

Поврзани производи