DIY Боја со Броеви Прекрасен Поглед на Perugia на Сончев Ден Umbria во Италија Платно Сликарство Сет со Акрил Пигмент Paintbrush за Возрасни Деца Почетници Уметнички дела Подар?
Свеж

DIY Боја со Броеви Прекрасен Поглед на Perugia на Сончев Ден Umbria во Италија Платно Сликарство Сет со Акрил

DEN 1886.40

Во продавницата

Она што Ќе Добиете : 16" x 20" професионални текстура платно, поставено на најлон четки, збир на доградба на акрилни бои, а во собата на ѕидот-монтирани куки и транспарентен маслото glosser.Високо Квалитетен Материјал : употреба на доградба на акрилни бои за маслото, светли бои и висока покриеност.Најлон четка не подели, мазна сликарство.Професионални платно е лесно да се наслика, нема истекување на нафта.Дрвени easel е стабилна, погодно за вас да се наслика.Бесплатни Создавање : Ќе може да ја обои во соодветните броеви или создадете колку што сакате, сите може да се создаде убава и уникатно парче на уметноста, со свои раце.Откако дигитални маслото е завршена и целосно сува, користете голема четка да се применува грбот на транспарентен маслото glosser на сликата за да го заштити и да го даде сјајни изглед.Забавувајте се : Тоа е погоден за секого, може да се создаде со вашите деца и уживајте во добро семејство време.Тоа исто така ви овозможува да стане уметник и да ги исполни вашите сон на сликата.Што Може да Направите : Тоа може да биде за паметење парче на уметноста како подарок за семејство или пријатели.Можете исто така да го користите ѕид куки да се откажам заврши маслото, тоа е многу добра уметност декорација сликарство.Боја : Multi1.

Карактеристики на производот

Поврзани производи