adidas Голман Ракавици (унисекс-возрасни) Црна 11
Свеж

adidas Голман Ракавици (унисекс-возрасни) Црна 11

DEN 2877.60

Во продавницата

63% Полиестер/37% Полиуретан.Увезени.Засилен голман ракавици за мажи или жени.Позитивни се намали за удобно се вклопуваат.Еластичен на рачниот зглоб за одговара и поддршка; Full-заврши врвка за околу рака за безбедна и прилагодливи се вклопуваат.Да големината ракавици, мерка на ширината на дел од вашата дланка само под стави на запалената, со исклучок на палецот.Повеќето голманите сакаат ракавици малку поголеми отколку што треба, давајќи им поголема површина да се запре топката без да се жртвува контрола.Овие adidas Предатор фудбал голман ракавици ви даде контрола треба кога сте на последната линија на одбрана.Засилен прсти да те фати со доверба.Дебела Мек Зафат Про пена во дланки додадете шок апсорпција и сигурна потпора.

Карактеристики на производот

Поврзани производи