Гејтс 90K-39051 Заврши Серпентина Појас се Вози Компонента за Полнење
Свеж

Гејтс 90K-39051 Заврши Серпентина Појас се Вози Компонента за Полнење

DEN 448.80

Во продавницата

тоа се направи лесно да ги сервисира целиот серпентина појас диск систем.тоа се обезбеди на клиентите заштеда на време лесен начин да ги купите сите премиум делови потребни во една пред-спакуван комплет за да целосно да се врати.компонентите се запечатени и спакувани безбедно да се задржи највисок квалитет и состојба за време на превозот.земја на потекло : сад.Одговара тип : Возило се Специфични.Гејтс Заврши Серпентина Колекции направете го тоа лесно да ги сервисира целиот серпентина појас диск систем Гејтс Заврши Серпентина Колекции направете го тоа лесно да се врати на целиот додаток појас диск систем.Елиминирање на клиентите comebacks со одредување на возилото прв пат со сервисирање на целата серпентина диск.Запоставувањето да го замени tensioner и макара(s) во исто време ќе ја замени појас на крајот може да го намалат животниот век на појас, како и други пред крајот на додаток компоненти.Секој комплет содржи Гејтс OE-еквивалент појас, tensioner, idler макара, и неопходен хардвер со инструкции за инсталација и техника совети за лесно и прецизно инсталација на речиси секое возило на патот денес. *Во зависност од апликацијата, комплет содржината не може да вклучуваат сите делови се споменува.

Карактеристики на производот

Поврзани производи