Дигитални Температура Контролер Термостат за Греење и Ладење на Владата, Dual Реле Излез Контролира Термостат за Влекачи Аквариум Homebrew Садници Greehouse Ртење Ферментац
Свеж

Дигитални Температура Контролер Термостат за Греење и Ладење на Владата, Dual Реле Излез Контролира Термостат

DEN 672.00

Во продавницата

【Лесен за Употреба】Plug and play, трае само два чекори да се постави и да се приспособат.Dual реле излез, поддржува греење и ладење модели, и може да се поврзете греење и ладење уреди во исто време.Поддршка за читање со ℃ и ℉. 【Висока Точност и Брзо Refresh】Со вграден smart sensor, овој дигитален термостат обезбедува високо прецизни s оптимални услови за живеење.LED дисплеј покажува 3 поставување на моменталната температура, поставување на висока и ниска температура.Овој термостат е многу лесно да се постави и да се приспособат, се префрлат на греење или ладење на владата слободно.Тоа може да се користи како overtemperature заштита и автоматска контрола на температурата систем за различни електрични апарати како што се опрема за дома-пијалак, пет одгледување,инкубација, seedling топлина душеци, фурна за контрола на температурата, копнена топлина контрола, постојана температура циклус на топлинската пумпа, култура ферментација, забрзување ртење, електрични радијатор, електричен рерна, итн.Со clear LCD екран и голем број екран, можете брзо да ги видите вашите температура со само еден поглед.Сензор на температура има 3 групи на температура и работниот статус, кои покажуваат тековната темп, висока темп, & ниска темп.Безбедна и сигурна двојна реле излез, да се биде во можност за да се поврзете со ладење и греење опрема во исто време.Температурна Сонда Опсег : -30°C - 105°C (-22°F - 221°F)Должина на Сонда : 6.6 feet Power Должина на Кабелот : 5 feet Type на температурна сонда : R25=10 KΩ±1% B25/85=3435 K±1%.Завртка-монтажа дизајн ви овозможува да безбедно се инсталира овој дигитален термостат и лесно да се постигне.Планината каде што треба термостат контролер да биде.

Карактеристики на производот

Dimensions:
134mm x 66mm x 35mm / 5.27 x 2.59 x 1.37

Поврзани производи