Уни Pin Цртање Пенкала/6 Избрани Совет Големини, Уни Pin Технички Fineliner Пенкала, Пакет од 6 Избрани Совет Големини, Црно Мастило
Свеж

Уни Pin Цртање Пенкала/6 Избрани Совет Големини, Уни Pin Технички Fineliner Пенкала, Пакет од 6 Избрани Совет

DEN 241.68

Во продавницата

6 црна Уни Pin влакна совет пенкала.Оваа група на 6 Црна Уни Pin Fineliners вклучува од 0,05 мм, 0.1 mm, 0.2 мм, 0,3 mm, 0.5 mm и 0.8 mm.Водоотпорен, lightfast мастило.Долго, метал облечени совет - особено погодни за употреба со владетелите и stencils.Ергономски контрола зона и џеб затворач.Оваа група на 6 Црна Уни Pin Fineliners вклучува од 0,05 мм, 0.1 mm, 0.2 мм, 0,3 mm, 0.5 mm и 0.8 mm технички пенкало, идеален за производство на различни линија paints кога цртање.Уни Pin Fineliner Пенкала се ултра парична казна маркери со непречено тече мастило кој се одликува супериорен отпорност на вода, па откако тоа суши, мастило нема да ги размачкаме, дури и ако водата е spilt на страницата.Апсолутно водоотпорен, не-исчезнува, lightfast и со прекрасни совети со кои може да се подготви.Без идеја, ако тие се архивскиот но тие би требало да се киселина слободни кој едноставно значи дека мастило е PH неутрална и не треба да предизвика вашиот труд да се влошува со тек на време ако се качил на проблеми на извори архивски документи за кој да работат.Се отпорни на светлина го прави Уни Pin Fineliner голема уметност како алатка за работа може да биде прикажан без исчезнува дури и под континуираното изложување на светлина.Уни Pin Fineliners се идеални за графика и технички цртеж.

Карактеристики на производот

Поврзани производи