Редмонд Вистинска Морска Сол - Природни Нерафинирано Глутен Слободни Казна, 10 Унца Shaker (1 Pack)
Свеж

Редмонд Вистинска Морска Сол - Природни Нерафинирано Глутен Слободни Казна, 10 Унца Shaker (1 Pack)

DEN 1108.80

Во продавницата

Прави практично и незаборавни подарок за поединец или целото семејство.Само розова сол од антички морски во САД.Природна морска сол, само начинот на кој природата го направиле тоа, со ништо да се додаде и ништо не се отстранети.ЗДРАВ – се Препорачува од страна на лекарите!Антички морска сол се препорачува од страна на лекарите и здравствените работници за својата уникатна комбинација на трага минерали.Брз поглед на состојки етикета на повеќето соли може да ве изненади!Многу соли содржат анти-caking агенти, па дури и dextrose (шеќер).Вистински Сол бренд морска сол од друга страна, е нерафинирано и полн со природни витамини и вкус – начинот сол беше наменета за да се осети.Другите биле топлина обработуваат и се одземени од нивните природни трага минерали.Прво обидете се Вистински Сол, а потоа се обиде со сите други сол.Разликата ќе ви amaze!.Во однос на Хималаите, Селтик, Тибетската, Малезија, француски, Хавајски, Ирски, и Морски Море Соли, Вистински Сол значи помалку храна милји, етичките стандарди на трудот, и одржливи практики заедно со својата зависност сладок вкус сол.Тоа е суптилно сладок, никогаш не горчлив морска сол што го прави секој залак вкусни.Постои огромна разлика во квалитетот на соли на пазарот денес.ВКУС – Вистински Сол е за разлика од било сол на земјата.Голем вкус за разлика од било сол на Земјата.ПРИРОДНО – Нерафинирано, необработени и античките морска сол, со трага минерали и без адитиви.

Карактеристики на производот

Поврзани производи