Природни Bruma Светли Зелени Ледените Jade Jadeite Pendant, Одделение Вид На Jade Кинеската Зелка Резба, Кинески колекционерски предмети,天然緬甸硬玉(A貨)
Свеж

Природни Bruma Светли Зелени Ледените Jade Jadeite Pendant, Одделение Вид На Jade Кинеската Зелка Резба, Кинески

DEN 5232.00

Во продавницата

Ова е 100 % природен, не се лекува и undyed бурма жад (Степен А )со убава кинеската зелка резба на врвот.Кинеската зелка значи богатите во Кинеската култура.Резба pendant е апсолутно прекрасна и фаќање на око.На pendant има многу фина текстура и убав сјај.Мерењето е 50x18mm.Имам додадено прилагодливи рачно изработени string за оваа резба, па може да се носат како ѓердан.

Карактеристики на производот

Поврзани производи