Џесика е Природна Храна, - Глутен-Слободен Бадемово Цреша Granola направени со суви Мичиген цреши и наздравија бадеми, Не-ГМО, без вештачки вкусови и конзерванси, 11oz (Па?
Свеж

Џесика е Природна Храна, - Глутен-Слободен Бадемово Цреша Granola направени со суви Мичиген цреши и наздравија

DEN 503.28

Во продавницата

Здрава и Вкусна Доручек Храна – Нашите granola е рачно изработени во мали серии и содржи здрави состојки, како земјата ленено семе и кокос.Тоа е печен на ниска температура да го изнесам својот вкус и криза.Нашите Бадемово Цреша granola е не-ГМО потврдена, глутен-слободен уверение, содржи вистински состојки и нема да има вештачки бои, вкусови и конзерванси.Лесен on-the-go Закуски – Нашите granola има хрупкави кластери, кои се одлични за snacking право надвор од торбата.Совршен за on-the-go дете ручеци, briefcase, чанта, закуски за автомобил!.Многу Начини да Уживате во Нашата granola е совршен за појадок - едноставно додадете ги вашите омилени млечни или не-млечни производи млеко.Тоа е хрупкави кластери, кои се одлични за snacking директно од чантата.Исто така, прави вкусни врвот за вашиот јогурт, овес или сладолед премногу!.Природно Вкусна со Хрупкави Кластери – Нашиот рачно изработени занаетчиски granola се направени во мали серии и печени на ниска температура да го изнесам својот природен вкус и криза.Достапни во 7 Лесен On-The-Go Вкусови – Бадемово Цреша, Pecan Бадем, Цреша & Berry, Butterscotch Чип, Чоколадо Чип, Чоколадо и Лешник и Ванила Јавор. · Без глутен или пченица. · Без вештачки бои, вкусови и конзерванси. · Нема рафинман засладувачи. · Нема транс масти. · Нема холестерол.

Карактеристики на производот

Поврзани производи