DONGSHUAI Клекнат Стол Канцелариски Столови, Ергономски Канцеларија Стол со Назад Поддршка, Удобни Перници за Домашни и за Статистика, Совршен за Ослободување на Болка
Свеж

DONGSHUAI Клекнат Стол Канцелариски Столови, Ергономски Канцеларија Стол со Назад Поддршка, Удобни Перници

DEN 7415.76

Во продавницата

Ергономски Клекнат Стол : Нашата ергономски клекнат стол е опремен со backrest поддршка, со удобни перници и backrests да се обезбеди одлична поддршка.Можете да се прилагоди на агол според вашите потреби.Тоа е исто така одличен лулка стол, кои ги носи забава на вашиот здодевен живот.Откако ќе седат во нашата ергономски чаир, ќе се прашуваат зошто не си го добие порано.Ублажување на ' Рбетот, Рамото И Вратот Болка : Вие не мора да навивам на тастатурата или биро за неколку часа.Оваа поза стол има практичен дизајн кој може да ви донесе положба на телото.Тоа може да го задржи твојот грб исправени, дистрибуирате тежина рамномерно низ колковите и нозете, додека одржување на 'рбетот исправен за да се избегне' рбетниот болка. 150kg Оптоварување : Ова клекнат на столот е направен од дебела челична рамка, со анти-нервира поддршка на нозете под задниот крај, и надворешноста е дизајниран со дрво текстура со користење на технологија на печатење.Тоа е многу стилски и користи силна метална база дизајн, кој е издржлив.Вашиот стол може поддршка до 150kg.Погоден За Сите Видови На Места : Модерен и едноставен стил, вашиот нов клекнат столче е совршен за вашиот дом, канцеларија, училница или кое било место кое треба дополнителна поддршка!Тоа ќе биде убава екранот во канцеларија.Тоа исто така може да се користи како читање стол, медитација стол или пишување стол.Гаранција за квалитет : Ние сме директни продажби од фабриката.Ако имате било какви прашања во текот на користење, ве молиме да бидат слободни да контакт.Ние ќе ви обезбедиме со задоволително решение во рок од 24 часа.Боја : Сива Боја.

Карактеристики на производот

Поврзани производи