Thaï Готвач : Органски Kaffir..Вар..Лисја, Овошје (30g./1oz) | Кари Лисја, Премиум Гастрономски Состојка за Тајландски & Азиска Кујна, Сертифицирани Органски од страна на ЦЕРЕС
Свеж

Thaï Готвач : Органски Kaffir..Вар..Лисја, Овошје (30g./1oz) | Кари Лисја, Премиум Гастрономски Состојка за

DEN 142.80

Во продавницата

Нашите kaffir вар остава стојат надвор, бидејќи тие се полни со вкус и донесе мирис на цитрус на вашиот автентични Тајландски рецепти.Тоа често се користи во Малезија зелена кари, пржени зелена кари, и чорба. Издадени од страна на ЦЕРЕС да "Chita Органската Храна Co. : ) Бон Appétit. ????ГОЛЕМА ВРЕДНОСТ! : 1 x 30 g.Додадете Свежо Овошје Kaffir Вар Остава за мирисна цитрус вкус со блага навестување на зачин во вашата Том Yum супи, кари, шпагети, marinades, зачин-раствори, чорби, кари паста, Том Kha супа, Panang кари, Том Kha Gai. ????????Главен Храна во Југоисточна Азија Дехидрирани kaffir вар остава имаат посебна цитрус арома и вкус и се суштински елемент во Југоисточна Азија готвење.Зелена кари паста и кикирики сос за пилешко или свинско satay има kaffir вар лисја.Тие имаат зачинет-цитрус вкус кој е многу полесни и zestier од ловоров лист или кари лист.Оваа прекрасна цитрус лист додава вкус на Југо-Источна Азија јадења, како што се Тајландски кари, промешајте-помфрит и салати.Кога ситно сецкани, тоа ќе биде вкусна во Thod Mun Pla или Ракчиња.✅ USDA : Сертифицирани Органски од страна на ЦЕРЕС – Gmb H , Референца : NOP ID : 4087184800. ????ИСКЛУЧИТЕЛНО АРОМАТИЧНИ : Овие јастиви лисја се високо ароматични и вкусна.За водење на трговскиот Регистар : HRB 21261. ✅ СПАКУВАНИ ВО САД, природно сонце сушена премиум квалитет Kaffir вар лисја.Совршен за кревање на кокос-базирани супа или миризливи риба кари. ✅100% ЧИСТА - не се додаваат конзерванси или адитиви во нашата зачини : 100% Задоволство - Сите Тајландски Зачини производи доаѓаат со 100% пари гаранција за враќање." ТАЈЛАНД.

Карактеристики на производот

Поврзани производи