Сушени Бинг Цреши - 1 Торба
Свеж

Сушени Бинг Цреши - 1 Торба

DEN 310.80

Во продавницата

Нуди вкусна сорта на цреши, бобинки, и ореви во премиум чоколадо.На Chukar класичен—овој дар никогаш не успева да ги воодушеви.Украсите со лак или како подарок-е.Без додаден шеќер.Лекување директно од природата за вас.Направивме за нашите верни навивачи—голема тегли содржат нашата најголема количина на клиентите омилени.Бродови за рамна стапка : Цел било која количина или комбинираат со други Chukar производи.Рение цреши се карактеристични на Северозапад и се познати по нивните plumpness и природни сладост.Ние извор нашите цреши од локалните лозарите сум соработува со години.Во 1988 година започнавме како цреша на фармерите на 100 хектари Бинг овоштарник во централна Државата Вашингтон.После тешки жетвата една година, основач Pam Монтгомери забележав дека цреши дека сушени на гранка трансформира во гумени morsels пука со вкус и природни шеќери.Ние не заскитан далеку од нашите корени—нашиот сладок и горчлив вкус на цреши се одгледува на плодни долини околните Prosser, WA, и патуваат само неколку милји пред да се дехидрирани, без додаден шеќер или конзерванси.Ние се уште да се направи сите наши сушени цреши и Европски стил чоколади со рака, со користење на минимален состојки.

Карактеристики на производот

Поврзани производи