Airaid 510-622 PowerAid Гас Тело Spacer
Свеж

Airaid 510-622 PowerAid Гас Тело Spacer

DEN 3095.52

Во продавницата

Power Aid; Гас Тело Spacer.Power Aid; Гас Тело Spacer; Лесно Да се Инсталира w/Basic Рака Алатки;.Ја Подобрува Ниско Крајот На Вртежен Момент И Гас Одговор.Се Зголеми Ефикасноста На Искористувањето На Горивото.Направен во САД.На Power Aid беше развиена за да се подобри вашето возило е off-во мирување до средината на опсегот и на ефикасноста.Единствена "Хеликс Понесе" дизајн на Power Aid создава врти акција на дојдовен воздух.Како воздухот поминува низ вашиот гас за телото, тоа спирален ефект предизвикува воздухот молекули да се организираат и одржуваат висока брзина.Организацијата и висока брзина на воздухот е екстремно корисна бидејќи тоа им помага да се обезбеди чувствувате atomized смесата од гориво и воздух целиот пат во комора за согорување.Придобивките ќе се види огромна вртежен момент добивки помеѓу 800 до 2500 ВРТЕЖИ во минута, и потенцијал се зголемува во вашата заштеда на гориво, во зависност од условите на возење.Power Aid Гас Тело Изолација се со гордост се направени во САД и да дојде со нашиот Живот "Нема Проблеми" Гаранција!.

Карактеристики на производот

Поврзани производи