OneGrill 4PM08 Тешки Нерѓосувачки Челик Скара Скара Мотор - Електрични 27 Вати 110/120 Волт - 200 во./lbs. Кабина Вртежен Момент - 5/16 Инч Квадратен Вози - Сите Метални Комерцијални О
Свеж

OneGrill 4PM08 Тешки Нерѓосувачки Челик Скара Скара Мотор - Електрични 27 Вати 110/120 Волт - 200 во./lbs.

DEN 614.16

Во продавницата

Навистина Комерцијални Должност Отворено Скара Скара Моторни Единица За Замена Или Надградба.Кој 27 Watts На Сигурна Опрема за Намалување на Моќта дисбалансиран апликации како што се прасе или јагне не треба да надминува 75 кг.Со способност да се вклопи во индустриски стандард 3" моторни монтирање загради овој мотор може да се користи за различни апликации за многу големи или мали. 5/16" плоштад вози плукаат род прифаќање.Дополнителни функции вклучуваат : Страна поставена за вклучување/исклучување и игла имајќи живот подмачкано менувачот. 110/120 volt. 27 вати. 2-2.2 вртежи во минута.Мотор произведен и собрани во U. S. A. *ве Молиме имајте предвид дека со сите метални опрема воз и фан систем за ладење овој мотор ќе произведуваат повеќе бучава од помали, помалку способен скара мотори.*Ве молиме исто така, наведуваат дека оваа точка е на отворено користите скара скара моторни и е дизајниран за комунални услуги само во врска со отворено скара rotisseries или други отворено готвење апарати што конкретно се бара користење на електричен погон скара скара мотор за намерата на готвење храна.Овој мотор не е наменет за употреба во производство/на облоги или во други средини отколку што е опишано.Овој мотор е поддржана од страна на One Grill 1 година "Без Проблеми Гаранција".Димензии : 5 1/2" длабоко од 4" широк од 6" high DON НЕ ТРЕБА ОВА МНОГУ МОЌ?ПРОВЕРКА на НАШИОТ ПОЛЕСНА ДОЛЖНОСТ ЕЛЕКТРИЧНИ & CORDLESS MODELSElectric 50 lb.Оптоварување Макс (30 lb.дисбалансиран) Модел Види : B0043 C5 ZDICordless 25 lb.Оптоварување Макс (Светло Должност) Види : B01 IHZJXMU.

Карактеристики на производот

Поврзани производи