Горила Водоотпорен Печ & Печат Спреј, Бела, 14 Унци, 1 Пакет
Свеж

Горила Водоотпорен Печ & Печат Спреј, Бела, 14 Унци, 1 Пакет

DEN 239.76

Во продавницата

ПЕЧАТИ ОД ВОДА, ВОЗДУХ И ВЛАГА : Горила Водоотпорен Печ и Печат Спреј е флексибилна, rubberized слој, кој пломби од вода, воздух и влага за да се запре и да се спречи протекување.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : На апликатори млазницата има контролирани спреј шема обезбедување на чиста, дури и грб; Откако се применува само израмнување формула непречено опфаќа мали дупки и пукнатини обезбедување на вдп печат.Температури И УВ ОТПОРНИ : Кога сушени, Горила Водоотпорен Печ Кога премачкување со масло базирани боја, користете буквар прво, пред сликарство.УПОТРЕБА НА : Кровови, Gutters, Skylights, Трепка, Chimneys, ПВЦ Цевки Зглобовите, Windows, RVs, DIY Проекти и Повеќе.ОДЛИЧНО ЗА : Метал, Бетон, Дрво, Алуминиум, Тули, Плочки, Ткаенина, Гума, Стакло и Повеќе.Големината На Името : 1 Пакет.

Карактеристики на производот

Поврзани производи