Dockwell Стари лица Следи со Камера и Аудио - 5 LCD Дисплеј - HD Јасна Слика за Квалитет - Широк Агол 340 Степени Пан 90 Степени Навалување - 2 Начин Аудио - Alert Известувања Ноќ Ви?
Свеж

Dockwell Стари лица Следи со Камера и Аудио - 5 LCD Дисплеј - HD Јасна Слика за Квалитет - Широк Агол 340 Степени

DEN 948.00

Во продавницата

Бебе монитор за стари лица е пренослив и има вграден во животниот век на батеријата на 7 часа со заштеда на енергија и 5 часа, со континуирано екран на.Камерата треба 12 V штекер.Инфраред ноќно гледање ви дава јасен поглед на соба дури и со светла надвор, па можете да се пријавите без нарушување на вашите најблиски.Тоа е лесно да се постави надвор од кутијата и нема потреба да се поврзе на некоја мрежа, модем, или WIFI.Тоа нема задоцнување при преносот на видео или аудио и никогаш не ќе го изгуби врската во 900ft опсег.Мониторот е доволно голем да се види јасно, но мали и елегантни доволно за да се носат удобно.Носат насекаде или да го прикачите на креветчето, бебе кревет или фиока со бебе монитор планината.Со оглед на една од најважните функции на видео монитор е да се знае ако вашиот сакан е добро, можете да го слушнете, ако тие имаат потреба од внимание преку висока јачина на звук.Dockwell е бебе монитор и камерата е совршен придружник за стари лица и пациентот е од голема помош за било рекетари.Двонасочна аудио и звучен аларм овозможува рекетари способноста да се одморат и да бидат известени кога пациентот има потреба од внимание.

Карактеристики на производот

Поврзани производи