SAK NPT 2inch Навој Целосно Спојување Алуминиум 6061-T Распоред 40 Цевки Вклучите A050941
Свеж

SAK NPT 2inch Навој Целосно Спојување Алуминиум 6061-T Распоред 40 Цевки Вклучите A050941

DEN 312.00

Во продавницата

Мерење на 1/3 колку што Железо, челик, бакар месинг или Алуминиум е најзастапен метал елемент во Земјината кора и да прави се за 8 Percent од тежината.1 Приклучоци се во право-рака threaded The фитинзи имаат општо усогласеноста со димензионални стандард МИЛИ-DTL-52618-EFittings се случајни тестирани на 120 килограми на воздушниот притисок под вода, за нормален површината состојба оценка на 150 килограми pressure Individual фитинзи не се означени со алуминиумски или притисок data Fittings не anodized Factory Нови, САД Manufacturer Applications : Фитинзи ги исполнуваат важечките хемиска физичка properties Dimensions и Тегови Може да Варираат.Алуминиумска цевка фитинзи може да се користат во различни апликации заради нивната непобедлива сила за губење на односот, во споредба со други метали.Алуминиум е, исто така, не-токсични и може да се користи во подготовка на храна и опрема. 2 Цевка Спојка Алуминиумска Цевка Страната Алуминиум Заварување На Bung Цевки, Цевки Цевка Заварување Фитинзи 2 Инчни Алуминиумски 2 Инчен Цевка Конектор 2 Инчен Женски 2 Инчен Npt 2 Инчни Алуминиумски Цевки.Технички Податоци : Lead-Free Aluminum National цевка конци во согласност со ANSI/ASME Б1.⭐️⭐️⭐️ Испратени Од САД, Времето За Испорака е 5 to7 Дена.

Карактеристики на производот

Поврзани производи