Liquitex ОСНОВИТЕ Светкава Медиум, 250ml
Свеж

Liquitex ОСНОВИТЕ Светкава Медиум, 250ml

DEN 215.76

Во продавницата

Остава непречено светкава изглед и се зголемува бојата на транспарентност.Се протега вашиот боја, без да влијаат на доградба на акрилни стабилност, истенчува потешки тело бои.Го забавува време на сушење па можете да се создаде повеќе суптилни боја мешавини.Ја одржува бојата на лепливоста, издржливост и архивирање на квалитет.Може да се thinned со разредување со најмногу 30% вода - дестилирана вода ќе даде најдобри резултати.Микс колку што ви се допаѓа во акрилна боја да се создаде iridescence и конзистентност сакате.ОСНОВИТЕ медиуми & Лакови се развиени за студентите и уметници кои треба сигурен квалитет на економска цена.ОСНОВИТЕ медиуми се меша со акрилна боја за да ја прилагодите како боја работи, се чувствува и изгледа.Тие може да се користи за додавање на текстура, прилагодете ги бојата на проток, и менување на работни својства на бојата.Бидејќи тие вклучуваат акрилна смола, овие медиуми се одржи или да додадете на стабилноста на бојата филм, и може да се користи во било која количина саканиот.

Карактеристики на производот

Поврзани производи