SwaddleMe Оригинални Органски Swaddle – Големина На Мал/Среден, 0-3 Месеци, 2-Pack (Ѕвезденото Небо )
Свеж

SwaddleMe Оригинални Органски Swaddle – Големина На Мал/Среден, 0-3 Месеци, 2-Pack (Ѕвезденото Небо )

DEN 647.76

Во продавницата

ПОБЕЗБЕДНО СПИЕЊЕ.МЕКИ И УДОБНИ : На Swaddle Me Оригинални Swaddles се направени од мека ткаенина (100% органски памук) за врвен комфор.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија. 0-6 месеци, но секое бебе е уникатен).Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.ФАЗА 1 : Оригиналниот Органски Swaddle е во фаза 1 од 3 во Swaddle Me Фази на Спиењето.SWADDLEME СПИЕЊЕ ФАЗИ : Овој Оригинален Swaddle е за новороденчињата во првата фаза во Swaddle Me Фази на Спиењето.Тоа е добра за вашето новороденче кој се уште не е тркалање преку и сака да биде swaddled со своите раце во (прибл.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Кога бебето почнува да покажува знаци на возниот над, тогаш тоа е време на транзиција да Фаза 2.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија. 100% памук.Максималната висина препорачува до 26 инчи.ПОСВЕТЛА ДЕНА. Swaddle Me Оригинални Swaddle прилагодливи младата заврши има безбедна кука и јамка затворање на лесен, безбеден swaddling.Печати на враќање превозот етикета.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Печати на враќање превозот етикета.БЕЗБЕДНО И СИГУРНО : безбеден дизајн на оваа swaddle ќебе создава пријатна, матка-допаѓа чувството за бебето и спречува сепвам рефлекс што може да се разбуди вашето бебе.Ние знаеме дека кога бебето спие подобро, да спиете подобро, и нашата целосна линија на погоден за носене спиење производи е се дизајнирани и тестирани за да се задржи бебиња сит, безбеден и удобен секоја ноќ во текот на првата година.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.

Карактеристики на производот

Поврзани производи