TUSHWW 100/150leds Отворено Соларна Led Светло String 22M Гарланд Festoon Led Светла Водоотпорен Божиќ Декорација за Градина Самовила Светлина (Емитуваат Боја : Бела, Wattage : 7M 50LEDs)
Свеж

TUSHWW 100/150leds Отворено Соларна Led Светло String 22M Гарланд Festoon Led Светла Водоотпорен Божиќ Декорација

DEN 1516.80

Во продавницата

Ве молиме да се стави ги на сонце, а потоа и директно, да ги изложи на сонце да се целосно наполнете ги.Но, ова е само наменета за да се спречи дожд.IP65 водоотпорен го прави тоа може да се користи во вода или на ветер : да се создаде неверојатна ноќ сцена.Ако сакате да ја отворите во посветла средина, едноставно се покрие соларен панел по полнењето.Нема потреба батеријата,се подобри за животната средина.Бидете сигурни да ја полните барем не помалку од 6 часа на директна сончева светлина во текот на денот.производ упатство : Користете сцена : Можете да го разубават на тераса, тераса, пред тремот, семејството соба, дневна соба, кујна, на било кое место ви се допаѓа.Панелот мора да биде во темна/затемнето средина за да го вклучите светлото.Предност : 1.Висок-квалитет, меки бакарна жица : еколошки, високо energ.Надгради соларен панел : напојуван со соларна енергија, тоа може да работи најмалку 8 часа по целосно наполнета.Додадете забава и романтична атмосфера за вашето семејство, забави, свадби итн.Должина : 7m 50led / 12m 100led / 17m 150led 22 M 200 LED.Ве молиме не се потопи во вода.Боја : топло бела/кул бело/multicolor.Производ статус : 100% сосема нов.Не грижете се, за да ги користите во дожд.Кога амбиентална светлина е помалку од 10 Лукс, светлината автоматски ќе се вклучи. Дали имате чувство дека на електрична енергија сметка е малку скапо?Употребата на соларната енергија може да се спаси electricity3.

Карактеристики на производот

Поврзани производи