Xking 3М/9.8 Ft 2.1 mm x 5.5 мм DC Plug Продолжување Кабелот за Адаптер, 22AWG, за Поставување на Електронски Уред, како што се видео надзор Камера, LED Ленти и Осветлување (9.8 Ft 3pcs)
Свеж

Xking 3М/9.8 Ft 2.1 mm x 5.5 мм DC Plug Продолжување Кабелот за Адаптер, 22AWG, за Поставување на Електронски

DEN 278.40

Во продавницата

објектот:3 ЕЕЗ 9.8 ft 2.1 mm x 5.5 мм DC Моќност Продолжување Кабел.Секоја должина на кабел : 3m/9.8 фт, 22 AWG,.Боја : Црна.Конектори - 2.1 mm x 5.5 мм женски конектор, 2.1 mm x 5.5 мм машки приклучокот.Овој кабел ќе работи само со адаптер со 2.1 mm x 5.5 мм приклучок и не други големини.Xking 2.1 mm X 5.5 мм DC plug продолжување кабел им овозможува флексибилен опција за поставување на електронски уред, како што се камера за видео надзор, принтери, LED ленти и осветлувањето и сигнализацијата, сензори, DVR, надворешни хард дискови, аудио мешање и евидентирање на опремата, или нешто што се бара DC влез и прифати 2.1 mm x 5.5 мм приклучок, 2.1 mm x 5.5 мм барел plug од адаптер и не ќе работат со други големини.Забелешка*** - Не сите електронска опрема се користат 2.1 mm x 5.5 мм големина приклучокот, а особено на малите дигитален уред.Најсигурен начин за да одредите дали овој кабел е компатибилна со вашиот адаптер е преку мерење на внатрешниот дијаметар и надворешниот дијаметар на приклучокот на адаптер.

Карактеристики на производот

Поврзани производи