Ајкула Антени S-FM6 Моно Бенд 6 Метри Мини Мобилен Вертикална Антена со 3/8x24 Теми, Рачки 250W Max
Свеж

Ајкула Антени S-FM6 Моно Бенд 6 Метри Мини Мобилен Вертикална Антена со 3/8x24 Теми, Рачки 250W Max

DEN 1989.60

Во продавницата

Купи octo-планината, и четири појавување групи/бендови, и ќе можат да работат DX со леснотија!.Сите Моно-Бенд, едноставно изберете што бенд сакате да работат, и поставете го на вашето возило за преносни, или било кој број на креативни месеци за преносни/постојана работа.Користете quad-планината, и купи два сета (бендови) и се покријат две омилени бендови.Ве молиме имајте на ум дека овие антени не доаѓаат со планината, со оглед на разновидноста на нивните апликации.Сите антени се оценети за 250 W MAX моќ, и да дојде со солидна црна заврши.Ајкула Антени биле во мобилни комуникации пазарот за години, и донесе на нивното искуство на аматерски радио заедница.Ајкула Ham Sticks покрие еден бенд, fiberglass јарболи мерки 36" со интегрален серпентина и прилагодливи (отстранлив) не ' рѓосувачки челик камшик.Овие антени се направени и собрани во Америка, и да понуди супериорен производ на многу од нејзините увезени ривали.Купи соодветен сет и се постави хоризонтално-разлика од dipole, лесно да се складира во таванот или одзумирате назад.Сите антени се оценети за 250 W MAX моќ, и да дојде со солидна црна заврши.

Карактеристики на производот

Поврзани производи