Leya-НИ Видиме Екран Заштитник Компатибилен за Галакси A51 2 ПАРЧИЊА 0.33 mm 9H 2.5 D Целосна Лепак Калено Стакло Филм Мобилен Телефон Резервни Делови (Боја : Црна)
Свеж

Leya-НИ Видиме Екран Заштитник Компатибилен за Галакси A51 2 ПАРЧИЊА 0.33 mm 9H 2.5 D Целосна Лепак Калено

DEN 1768.80

Во продавницата

Тоа не е препорачливо да се rouse стакло заштитник откако е применет. Кога за отстранување на повторна употреба, лепило својства може да се носат надвор до степен кога на екранот заштитник нема да се придржуваат кон уредот.Издржливи.Оваа калено стакло екран филмот има висока цврстина, па тоа може да се спречи себе од тоа да биде изгребани или искршено ефективно и континуирано.Тоа има одлична адхезија. Висока цврстина.Купите брзо, квалитет на продавачот, и бродот брзо. Кора на заштитен слој надвор од лепило страна.Обезбеди во текот на целиот ден заштита за екранот на телефонот.5 D Целосна Лепак Калено Стакло Филм.За да го залепите филмот, само нешто што треба да направите е да се исчисти екранот темелно.Филмот има висока светлина трансмисија.Со висока светлина пренос и слаба светлина рефлексија, филмот може да ви обезбеди со висока дефиниција на екранот исто како и обично.И тоа игра голема улога во заштита на мобилен телефон од гребење, отпечатоци од прсти, вода, масло, прашина, влијание, за да се лизга и така натаму.Екранот е дебела. Мазна површина. Притиснете го центарот на стакло потоа лепило дел ќе се шири над сите делови без проблеми. Ве молиме користете алкохол брис и микрофибер ткаенина за чистење на LCD екранот пред инсталацијата. Ултра-тенок и одлична флексибилност. Бидејќи ова е чаша на производот, ве молиме имајте на ум дека рабовите на стакло се најзагрозените подрачја.За Галакси A51 2 ПАРЧИЊА 0.Квалитет на услугата,ве молиме контактирајте ме ако имате било какви прашања!Опис 1.Со добри перформанси, тоа може да се работи за долго време. Лесен за употреба. Висока дефиниција.Ако скршен, со калено стакло ќе се пробие во мали парчиња кои не се остри, што го прави побезбеден за корисници.

Карактеристики на производот

Поврзани производи