Omron SHL-Q2155 Subminiature Затворен Прекинувач, Висок Запечатување, Стандард, Панел Планината Крстот Ролери Клипот Actuator
Свеж

Omron SHL-Q2155 Subminiature Затворен Прекинувач, Висок Запечатување, Стандард, Панел Планината Крстот Ролери

DEN 792.00

Во продавницата

Изградена во серпентина пролет тип основните switch сместен во rigit цинк diecast легура кастинг може да се пофали долг живот и висока прецизност.Бара речиси истиот оперативен сила како конвенционалните основните прецизност прекинувачи.Лиен терминал модел е достапен.Работата индикатор модел исто така е достапен.Затворен Граница Вклучите со Серпентина Пролет Акција.Серпентина пролетта механизам се протега живот на прекинувач.Номинална IP67; крути цинк умре фрлија алуминиумски домување.Долг животен век (10,000,000 механички операции).Широк спектар на активатори : Клипот панел планината клипот, ролери клипот, крстот ролери клипот.Стандард и кратки зглоб лост.Стандард и кратки зглоб ролери лост.Еден начин акција стандард и кратки зглоб ролери лост.Завртка терминали или пред звучници со кабел модели.Лиен терминал и индикатор модели на располагање.

Карактеристики на производот

Поврзани производи