BTF-ОСВЕТЛУВАЊЕ глобална напојување за AC100-240V да DC12V10A Max120W 9A 8A 7А 6A 5A 3А 4а-1А 2А Напојување Адаптер Конвертор со 5.5x2.1mm DC Излез Џек за WS2815 WS2811 5050 3528 5630 ФОБ КОЧАН итн LED Лента
Свеж

BTF-ОСВЕТЛУВАЊЕ глобална напојување за AC100-240V да DC12V10A Max120W 9A 8A 7А 6A 5A 3А 4а-1А 2А Напојување

DEN 503.76

Во продавницата

Текст : 100 V-240 V 50/60 Hz; Излез : 12 V DC до 10 Засилувачи Max; Работи со уред кој ја црпи помалку од 10 A, како што се DC12 V9.5 A, DC12 V9 A, DC12 V8.5 A,DC12 V8 A,DC12 V7.5 A,DC12 V7 A,DC12 V6 A,DC12 V5 A,DC12 V4 A, DC12 V3 A,DC12 V2 A,DC12 V1 A.DC приклучок конектор надворешен дијаметар е 5.5 mm, внатрешен дијаметар е 2.1~2.5 mm.Доаѓа со женски DC барел конектор.Можете лесно може да завртка жиците на тоа, без лемење.Безбедносни карактеристики : Automatic преоптоварување cut-off, во текот Напон cut-off, автоматски топлинска намалување на-оф, краток спој заштита.Доволно 120 W излезна моќ и 12 V стабилен излезен напон ќе го заштити вашиот електронски производи од уништување.Тоа е совршен за сите 12 V проекти, како што се WS2811 WS2815 5630 5050 RGBW 5050 RGB LED Лента, ПРЕДВОДЕНА Пиксели,LED Матрица,ПРЕДВОДЕНА String,ПРЕДВОДЕНА Матрица видео надзор Камера, Систем за Безбедност, Компјутерските Проект, итн. 100% Сосема Нов.Влез : 100~240 V AC, 50/60 Hz.Излезен напон : 12 V DC.Излезна струја : до 10 Amps.Моќност : DC12 V10 A 120 W.Работна Температура : 0~40℃.Температура На Чување : -20~60℃.Амбиентниот Влажност : 0~95% Не-Кондензација. 1x 12 V10 A Напојување. 1x женски DC конектор.

Карактеристики на производот

Поврзани производи