Orei 4K 1x4 HDMI Splitter Duplicater од OREI - со Down Scaler 4 Порти, со Целосна Ultra HD, HDCP 2.2, До 4K на 60Hz, 1080p & 3D Поддржува EDID Контрола - UHDPRO-104, Број на Модел: UHD-PRO104
Свеж

Orei 4K 1x4 HDMI Splitter Duplicater од OREI - со Down Scaler 4 Порти, со Целосна Ultra HD, HDCP 2.2, До 4K

DEN 1079.76

Во продавницата

1 влез (1 Извор) да 4 Излез ( 4 Приказ) Поддржува HDMI 2. 0 со EDID1 HD Извор во 4 HD Дисплеј - Поддржува Верзија 2. 0 - Разделување на еден HDMI влез сигнал во четири HDMI излез сигнали идентични на влезниот сигнал.Резолуција до 4 K x 2К @60 Hz, Автоматски Скала резолуции за да одговараат на вашите Телевизори.Исто така, поддржува HDMI 1. 2, 1. 3, 1. 4. Компатибилен со HDMI единици како Roku 4, 4 K ТЕЛЕВИЗОР, Оган ТВ, Ултра Проектор, PS4 , Xbox, Apple TV, HDMI LCD, Кабловска сандаче, Blu-ray плеер, DVD плеер, КОМПЈУТЕР, STB и друго.Answer : ___________________________ NOTE : Не Extender мониторот прикажува.Поддржува 3 D and LPCM, Dolby-AC3, DTS7. 1, DSD/Dolby True HD/DTS-HD master аудио, во Суштина сите достапни аудио опции се поддржани.Пакетот Вклучува : 1 x UHD-PRO104 2. 0 Splitter, 1 x DC 5 V Адаптер (100-240 V, НИ Приклучок) и 1 x Прирачник за Корисникот. 1 Година OREI и Доживотна Поддршка.OREI UHD-PRO104 1x4 HDMI Splitter ќе сплит 1 HDMI влезниот сигнал во 4 HDMI излез сигнали идентична со влезниот сигнал, истовремено.Тоа ги поддржува повеќето од систем за домашно кино како HDTV, blu-ray DVD, Xbox, PS3/4, Оган ТВ стап, Оган ТЕЛЕВИЗОР, проектор, Roku, Apple TV и повеќе други уреди.Овој HDMI 2. 0 splitter резолуции до 4 K x 2К@60 Hz, и исто така поддржува HDMI 1. 2/1. 3/1. 4. Длабоко Боја до 4 K x 2К (3840 x 2160 @60 Hz), 1080 P (1920 x [email protected] Hz) Поддршка 4 Kx2 [email protected] Hz со 24bit RGB/YCBCR 4 : 4 : 4; YCBCR 4 : 2 : 2 -Поддршка на Сите Аудио : LPCM 7. 1 CH.Dolby True HD и DTS-HD Master Аудио Адаптер : DC 5 V/1 A.

Карактеристики на производот

-HDMI Interface Type:
1 HDMI input, 4 HDMI outputs. Compliant with

Поврзани производи