ASICS на Мажите Гел-Ракета 10 Затворен Суд Чевли
Свеж

ASICS на Мажите Гел-Ракета 10 Затворен Суд Чевли

DEN 1678.80

Во продавницата

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Faux Кожа за ѓон.Мулти-цел, внатрешна суд чевли, на ГЕЛ-РАКЕТА 10 нуди продолжува да испорача одлична тапацир за голем број на судот спортисти.Оваа сезона, нашите надградби фокус на подобрувањето на чевли стабилноста нудејќи повеќе флексибилни одговара.Овој број е дизајниран со флексибилни горната конструкција на кои може да им помогне на нозе, виткајте повеќе природно и да им помогнат на играчите во движат послободно.Дополнително, овој чевли, исто така, има синтетички кожа облоги дека се подобри поддршка во forefoot и помогне на спортистите бидете сигурни намалувања.Дизајниран со TRUSSTIC примена во midsole, оваа апликација ја подобрува стабилноста за време на брзи транзиции.Создавање одлична удобност, на ГЕЛ технологија амортизирање единица во петицата е функционална за обезбедување на подобро шок апсорпција.Заврши-up outsole и outrigger е функционална поддршка компонента за време на страна-на-страна движења.Спротивно на тоа, петицата заврши-up проширува областа за контакт во текот на слетување фаза на вашиот чекор да помогне да се генерираат меки слетување.И на крај, флексибилни жлебови во outsole се дополнети со секундарни зафат дизајн, кој ја подобрува флексибилноста на судот.

Карактеристики на производот

Поврзани производи