Testo 425 - Жешка Жица Anemometer (Дел Број 0560 4251)
Свеж

Testo 425 - Жешка Жица Anemometer (Дел Број 0560 4251)

DEN 10800.00

Во продавницата

Жешка Жица Anemometer.Компактниот testo 425 anemometer со трајно прицврстени на топлинска проток на сонда (сонда главата Ф 7.5 mm) вкл.телескопски се справи.Обемот на проток е прикажан директно во екранот.Точни за јачина на протокот пресметка благодарение на лесно внесување на канал област.Покрај тоа, исто така е можно за да се префрлите во тековната температура читање.Timed (темпирај) и multi-point значи пресметка обезбеди информации за значат јачина текови, проток брзина и температура читање.Min/max вредности, исто така може да бидат прикажани на екранот.На Чекање функција го прави возможно да се замрзне сегашната читања на екранот.Температура, проток и волумен мерење проток на Мулти-точка и timed значи пресметка Max/мин вредности Задржете го копчето за замрзнување читања Екран light Автоматско Исклучување функција Top Safe, на неуништив заштитни случај (изборен) температура на Чување -40 до +85 °C, температурата на работа -20 до +50 °C Батерија тип 9 V блок батеријата, 6 F22 на животниот век на Батеријата 20 h Тежина 285 g Димензии 182 x 64 x 40 mm Материјал/Домување ABS Сонда - NTC Meas.опсег -20 до +70 °C Точност ±0.5 °C (од 0 до +60 °C) ±0.7 °C (останатите опсег) Резолуција 0.1 °C Сонда - Термо Meas.Опсег од 0 до +20 m/s Точност ±(0.03 m/s +5% од mv) Резолуција 0.01 m/s.

Карактеристики на производот

Поврзани производи