Ројал Алберт Стариот Земја Рози Срцето Послужавник, 1.3H, Бела боја со Multicolor Печатење
Свеж

Ројал Алберт Стариот Земја Рози Срцето Послужавник, 1.3H, Бела боја со Multicolor Печатење

DEN 840.00

Во продавницата

Парична Казна Коска Кина.Рака Мие, Се Препорачува.Стариот Земја Рози Колекција.Инспириран од quintessentially англиски земја градина со рози во полн цут, Старата селска Рози со своите кластер на шарени рози, атрактивни форми и брилијантен злато соголување, е олицетворение на парична казна англиски чај се повлечеме.Создадена во 1962 година, Старата селска Рози останува еден од најдобро продаваните dinnerware модели.Еден бисер во Ројал Алберт круна, Старата селска Рози потпис шема е чај партија мора да имате повеќе од 50 години.Без разлика дали сте фрлање прекрасен чај партија, роденден, прослава или бебе туш, Старата селска Рози бургундија, розова и жолта роза аранжман продолжува да цвет.

Карактеристики на производот

Поврзани производи