Nutrisource Тежина За Управување Со Сува Куче Храна 5 Фунти
Свеж

Nutrisource Тежина За Управување Со Сува Куче Храна 5 Фунти

DEN 452.40

Во продавницата

Според Сојузот За Пет Дебелината Превенција (Apop), Една Неодамнешна Студија Заклучиле Дека 50% Од Кучињата Се Или Прекумерна Тежина Или Се Дебели, Што Доведува До Здравствени Проблеми.Од Нашето Семејство Твое Семејство во Сопственост Значи дека Можеме Да донесуваат Одлуки врз Основа На Она што Е Најдобро За Вашето Семејство домашни Миленици.Состојки : Пилешко, пилешко оброк, грашок, влакна, природни турција и пилешко вкус, кафеав ориз, грашок, грашок, скроб, јачмен, риба оброк (извор на рибино масло), овес, цвекло пулпа-сушени, пилешко масти (конзервирани со мешани токофероли и лимонска киселина), грашок, протеини, ориз трици, калиум хлорид, сушени домати pomace, сушени brewers квасец, сол, ленено семе, минерали (цинк proteinate, железо proteinate, бакар proteinate, манган proteinate, кобалт proteinate, селен квасец), витамини (витамин А ацетат, витамин Д3, додаток, витамин E додаток, ниацин, д-калциум pantothenate, thiamine mononitrate, pyridoxine хидрохлорид, рибофлавин додаток, фолна киселина, биотин, витамин Б12 додаток), млечна киселина, глукозамин хидрохлорид, L-carnitine, холин хлорид, L-ascorbyl-2-polyphosphate (извор на витамин Ц), DL метионин, хондроитин сулфат, yucca schidigera екстракт калциум iodate, рузмарин и екстракт, габична култура (Saccharomyces cerevisiae), сушени Lactobacillus acidophilus ферментација на производот, сушени Enterococcus faecium ферментација производ, сушени Aspergillus нигер ферментација екстракт, сушени Trichoderma longibrachiatum ферментација екстракт, сушени Bacillus subtilis ферментација се извлече.Нашата тежина за управување со оброци се создадени специјално за прекумерна тежина кучиња, искористување Хондроитин и Глукозамин да помошник во зголемување на мобилноста и на повисоки растителни влакна за да ги задржи чувство на целосна подолго.Ние се комбинираат со ниски пепел пилешко оброк, хумано заверена од кокошка, ориз, и внимателно избрани холистички состојки за да се промовира сигурен здравје за вашиот најдобар пријател.

Карактеристики на производот

Поврзани производи

Purina Куче Chow, 4.4 lb
Свеж
Purina Куче Chow, 4.4 lb
Во продавницата
DEN 126.96
Оценка на посетителот: