Кингстон Месинг KS5561AL Широка Бања Тапа, Полиран Хром
Свеж

Кингстон Месинг KS5561AL Широка Бања Тапа, Полиран Хром

DEN 4750.08

Во продавницата

Солидна Месинг Изградба.Капе-Слободен Керамички Диск Кертриџ.Дек Планината 8" 16" Распространета 3-Дупка за Инсталација. 1.2 GPM/4.5 LPM Вода Проток на 60 PSI.Стандардна 1/2" IPS Конекција. 1-5/8" Spout Царинење. 4-3/4" Spout Дофат.Вклучува Појавување Заврши Pop-Up Мозоци.Dual Рачката на менувачот се Исполнат АДА Насоки.Корозија-Отпорни Заврши.Исклучителна дизајн на оваа тапа вкусно flatters на елегантна архитектура на традиционалните домови со своите фини детали.Идеален за повеќе пространа бања, голема чешми се повеќе се шири, освен и функција за 3-дупка за инсталација.На Кингстон Месинг 8-инчен широка бања тапа со месинг pop-up и својата избрана здрав месинг изградба и премиум полиран хром финиш се гарантира да glamorize вашиот дом традиционалните ансамбл за годините што доаѓаат.Соодветен финиш на мозоци е исто така вклучени.Распространета бања чешми се познати по нивните разноврсна стил и дизајн, подобро прилагоден за да биде инсталиран во бања со доволно простор.Распространета чешми се состои од spout и две тапа рачки (Обично 8" се шири меѓу двете рачки).

Карактеристики на производот

Поврзани производи